STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "KUBUŚ"

05-071 DŁUGA SZLACHECKA, UL.POPIEŁUSZKI 53, HALINÓW

 

Galeria Zdjęć

Aktualności roku szkolnego 2010/2011

Piknik Rodziny 18.06.2011

        18.06.2011r. w siedzibie Stowarzyszenia odbył się "Piknik rodzinny" połączony z uroczystym zakończeniem roku terapeutycznego 2010/2011. Spotkanie rozpoczęli podopieczni Stowarzyszenia przedstawieniem muzyczno-tanecznym "Uśmiechnij się". Występ niepełnosprawnych dzieci przygotowała pani Jolanta Ostrowska podczas zajęć z muzykoterapii.
        Wszyskie "KUBUSIE" uczestniczące w terapiach organizowanych przez Stowarzyszenie otrzymały dyplomy za aktywny udział oraz maskotki - przytulanki. Były podziękowania, kwiaty, dużo całusków i łez wzruszenia. Po oficjalnej części uroczystości cała "Kubusiowa rodzina" bawiła się przy muzyce w tle ,cukrowej wacie, pokazie baniek mydlanych i pieczonych kiełbaskach.
        Stowarzyszenie składa serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji pikniku panu Andrzejowi Żbikowi i p.Grażynie i Markowi Grabowskim.

-zapraszamy do galerii-


Tchibo dla KUBUSIA!

        "Świąteczny kiermasz” – pod takim hasłem, dnia 2 kwietnia br., w siedzibie Stowarzyszenia „KUBUŚ” odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne zorganizowane dzięki przedstawicielom firmy TCHIBO.Nasza organizacja została wybrana jako beneficjent projektu „Wolontariusz Tchibo. Chce pomagać!”
        Wzięła w nim dział grupa 11 podopiecznych Stowarzyszenia, ich rodzice, pracownicy firmy, wolontariusze oraz nauczyciele terapeuci.
        Planując warsztaty staraliśmy się tak zorganizować pracę, aby każde dziecko mogło liczyć na pomoc osoby wspierającej. Obawialiśmy się, czy nasze dzieci odnajdą się w tak dużej grupie nowych osób, w sytuacji, kiedy trzeba będzie wykazać się własnymi możliwościami i umiejętnościami. Tymczasem zapał i chęć do pracy były tak wielkie, że nie było czasu na skrępowanie i niepewność. KUBUSIE pracowały bez wytchnienia, pytając wciąż: co dalej? co jeszcze będziemy robić? - swoim zapałem zaraziły wszystkich.
        Różnorodność technik pozwoliła każdemu z uczestników wykazać się własną kreatywnością i pomysłowością. Z użyciem styropianowych elementów, kolorowego sizalu, sznurka, wstążek, sztucznych kwiatów, gałązek, bibuły w niesamowitym tempie, w atmosferze wspólnej zabawy, powstawały prawdziwe wielkanocne cudeńka. Największą radość sprawiło dzieciom barwienie styropianowych jajek z wykorzystaniem farb marmurkowych. Każde zanurzane w nich jajeczko było niepowtarzalne, mieniło się kolorami niczym wielobarwna tęcza.
        Goście zadbali również o poczęstunek. Dodatkową atrakcją mini przyjęcia był fakt, że dzieci same przygotowywały kanapki, dekorując je według własnego pomysłu i upodobań kulinarnych.Były także przepyszne torty samodzielnie dekorowane przez „Kubusiów”.Na zakończenie spotkania przedstawiciele Tchibo wręczyli dzieciom uczestniczącym w warsztatach słodkie upominki.
        Sponsorzy, dostarczając prawdziwe bogactwo pomocy i materiałów wykorzystanych podczas warsztatów, zapewnili nam prawdziwą ucztę duchową. Doznania artystyczne, jakie stały się udziałem nas wszystkich są wręcz nieocenione. Dla nas – rodziców i terapeutów - największą wartością spotkania są więzi, jakie zostały w tym dniu nawiązane. Nasze dzieci zyskały nowych, fantastycznych przyjaciół – wolontariusze natomiast przekonali się, że dzieci z niepełnosprawnością intelektualną to ciepłe, wrażliwe, otwarte na ludzi i świat osoby – wystarczy dać im szansę, aby mogły w tym świecie zaistnieć.

        Za uśmiech i radość naszych dzieci serdecznie dziękujemy przedstawicielom i wolontariuszom
        Firmy Tchibo . Szczególne podziękowanie kierujemy pomysłodawczyni tego spotkania ,mieszkance naszej gminy p. Hannie Sochackiej, dziękujemy także p. Pawłowi Sarniakowi za zaangażowanie i wspaniałą zabawę z naszymi „Kubusiami”.Bo „Najpiękniej jest świadczyć dobrodziejstwa tym, którzy się nam odwdzięczyć nie mogą”.

-zapraszamy do galerii-


 
1% Podatku
  • Przekaż 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia "KUBUŚ"
    w ten sposób wspierasz naszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

  •      KRS 0000173131

Darczyńcy

Dziękujemy