STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "KUBUŚ"

05-071 DŁUGA SZLACHECKA, UL.POPIEŁUSZKI 53, HALINÓW

 

Galeria Zdjęć

Aktualności roku szkolnego 2011/2012

Farma Iluzji

        03 czerwiec - wycieczka integracyjno-edukacyjna na "Farme iluzji" w ramach realizowanego projektu nr POKL.07.03.00-14-188/10 pt. "Integracja osób niepelnosprawnych z ich pelnosprawnymi rówiesnikami szansa na aktywne uczestnictwo w zyciu spolecznym".
W wycieczce uczestniczyli podopieczni Stowarzyszenia beneficjenci projektu, ich rodzice, rodzenstwo i terapeuci prowadzacy warsztaty w w/w projekcie wspólfinansowanym ze srodków Europejskiego Funduszu Spolecznego.

-zapraszamy do galerii-


Seksualnosc osób niepelnosprawnych

        18 maja w siedzibie Stowarzyszenia w Dlugiej Szlacheckiej ul.Popieluszki 53 odbyla sie konferencja "Seksualnosc osób niepelnosprawnych" w ramach realizowanego projektu nr POKL.07.00-14-188/10 pt. "Integracja osób niepelnosprawnych z ich pelnosprawnymi rówiesnikami szansa na aktywne uczestnictwo w zyciu spolecznym". Prelegentka konferencji byla dr.Anna Prokopiak z UMCS w Lublinie.W konferencji uczestniczyli rodzice dzieci i mlodziezy niepelnosprawnej.


„Kubusie” w Krainie Króla Puszczy

        W sobotę 3 września podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „KUBUŚ” , ich rodzice , rodzeństwo i terapeuci odwiedzili Białowieski Park Narodowy.
W programie wycieczki było zwiedzanie Parku Pałacowego, Muzeum Przyrodniczo- Leśnego i Rezerwatu Pokazowego Zwierząt. Duże zainteresowanie wzbudził oczywiście Sam Król Puszczy – Żubr, ale także przepiękna multimedialna prezentacja fauny i flory Białowieży. Na zakończenie odbyła się biesiada przy ognisku. Cała „kubusiowia rodzina” zajadała się podlaskimi potrawami m.in. zupą grzybowa i ruskimi pierogami (pychota!!!). Podczas biesiady organizowane były zabawy i konkursy pod hasłem „o kopytko Króla Puszczy” m.in. strzelanie z łuku , przeciąganie liny. Zwycięscy otrzymali upominki. A na koniec wszyscy razem śpiewali przy akompaniamencie akordeonisty. Pomimo zmęczenia dobry nastrój nie opuszczał nas , tym bardziej ,że było to pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie. Teraz przed naszymi dziećmi nowy rok szkolny i terapeutyczny w Stowarzyszeniu.
        Impreza w „Krainie Króla Puszczy” została współfinansowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim ze środków PFRON.

-zapraszamy do galerii-


 
1% Podatku
  • Przekaż 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia "KUBUŚ"
    w ten sposób wspierasz naszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

  •      KRS 0000173131

Darczyńcy

Dziękujemy