STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "KUBUŚ"

05-071 DŁUGA SZLACHECKA, UL.POPIEŁUSZKI 53, HALINÓW

 

Galeria Zdjęć

Aktualności roku szkolnego 2013/2014

WAKACJE !!!!!

LATO LATO,  LATO CZEKA ……… !!!!!!

wszystkim życzymy udanych,  słonecznych wakacji

do zobaczenia :o)  ……….
Mistrz dobrych manier

        Od 1 kwietnia 2014r. Stowarzyszenie realizuje program edukacyjno-terapeutyczny „Mistrz dobrych manier”. Projekt współfinansowany przez POWIAT MIŃSKI.

Celem głównym jest kształtowanie kulturalnych nawyków i zasad savoir vivr’u.

W ramach projektu zaplanowano różnorodne zajęcia i spotkania mające na celu m.in. ;
• Kształtowanie właściwych nawyków grzecznościowych,
• Utrwalanie wiedzy z zakresu zasad obowiązujących przy stole,
• Poprawne i estetyczne nakrywanie stołu,
• Kształtowanie i utrwalanie poprawnych nawyków higienicznych związanych z kulturą spożywania posiłków, a także:
• Wzmacnianie własnej wartości.

Dla uczestników projektu zaplanowano:
- cykl zajęć edukacyjnych,
- warsztaty plastyczne,
- zajęcia warsztatowe dot. savoir vivr’u ,
- zajęcia praktyczne połączone z wypiekiem pizzy w pizzerii „ Pizza Stacja”,
- piknik rodzinny z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka „… bo ja Cię kocham Mamo …”.

Dobre maniery, poprawne zachowanie to przede wszystkim życzliwość,
tolerancja i opanowanie emocji. Chcemy, aby te cechy i nawyki nie były obce naszym podopiecznym. One chcą być wzorowe. Sama chęć bycia nienagannym jest już godna pochwały. Stąd pomysł realizacji powyższego projektu.Święty Mikołaj w Kubusiu 08.12.2013r

        Już od początku grudnia Święty Mikołaj pojawiał się w różnych miejscach – w sklepach, na ulicach. W sobotę, 8 grudnia zawitał również do Swobodnej Przestrzeni w Cisiu, gdzie Kubusiowe dzieci razem ze swoimi Przyjaciółmi spoza Stowarzyszenia bawiły się na spotkaniu Mikołajkowym. Było nas naprawdę bardzo dużo i bardzo dużo się działo :)

Spotkanie rozpoczęła Grupa Artystyczna FANTAZJA z Józefina przygotowanym wcześniej monologiem, następnie mieliśmy okazję pośmiać się z prezentowanych przez nich skeczów
i dowcipów.

Kolejną atrakcją tego spotkania był występ Pani Zimy, podczas którego Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły do tekstów piosenek udając m.in. pingwiny czy koniki ciągnące wóz :)

Największym przeżyciem okazały się „czary mary” z udziałem tresowanego gołębia, szczura
i dwóch tchórzofretek. Każdy mógł wziąć udział w czarowaniu, głaskać zwierzaki. Krótko mówiąc, mogliśmy odkryć w sobie nowe, nieznane talenty :)

Uwieńczeniem występów i wspólnej zabawy z Grupą FANTAZJA i gościnnie aktorem z serialu „Barwy szczęścia” było pojawienie się na scenie Mikołaja. Każde Dziecko otrzymało, dzięki wsparciu Colgate Palmolive, paczkę ze słodyczami oraz głośniki MP3 z kartą pamięci. Kolejną porcję słodyczy zawdzięczamy naszym Przyjaciołom z klubu motocyklowego BAD SEVEN
z Halinowa, którzy podarowali Stowarzyszeniu również sprzęt nagłaśniający. Za każdy uśmiech na twarzy przeszczęśliwych Dzieci jeszcze raz, po stokroć dziękujemy :)

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć dyskoteki. Szalejące w nas wszystkich emocje mogliśmy wyzwolić przy muzyce naszych ulubionych przebojów muzycznych.
Tańcom i hulankom końca nie było. Oj, działo się, działo :)

Po dużej dawce emocji przyszedł czas na odpoczynek przy poczęstunku. Zbieraliśmy siły przy pizzy, cieście oraz napojach. Za tę przepyszną ucztą serdecznie dziękujemy Panu Arturowi Czyżewskiemu i Jego Załodze :)

Uśmiech na ustach każdego Dziecka to największa nagroda, jaka można spotkać dorosłego. Za radość wszystkich naszych Dzieci w tym cudownym dniu serdecznie dziękujemy :)

Wspólna zabawa z aktorem w/w grupy i otrzymane prezenty wywołały radość na twarzach naszych dzieci. Za tę radość, która szczególnie naszym dzieciom jest potrzebna, pani Prezes Urszula Puniewska podziękowała przedstawicielom COLGATE PALMOLIWE i klubowi motocyklistów BAD SEVEN honorując ich orderem – Serce za Serce oraz dyplomami.

Uroczystość była sponsorowana przez firmę COLGATE PALMOLIVE z Halinowa, która to raz kolejny się nami opiekuje - we wrześniu przekazała 5,5 tys. zł na rehabilitację, a teraz 8 tys. na Mikołajki, prezenty i dalszą rehabilitację. Spotkanie mogło się odbyć w miejscu tak cudownym jak Swobodna Przestrzeń w Cisiu, dzięki jej właścicielowi, Panu Arturowi Czyżewskiemu, który już po raz drugi udostępnił nam salę za darmo oraz zaproponował rabat na catering. W trakcie naszego wspólnego świętowania nie mogło zabraknąć naszych Przyjaciół z klubu motorowego BAD SEVEN z Halinowa. Dziękujemy za to, że jesteście z nami :)

-zapraszamy do galerii-


Zakończenie projektu „Happy Family” 30.11.2013r

        Dnia 19.10.2013 w „Kubusiu” powiało jesiennym zapachem pieczonego ziemniaka
i kiełbasek. „Kubusiowa” rodzinka i przybyli Goście spotkali się na rodzinnym pikniku. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego programu „Szczęśliwa rodzina...” współfinansowanego przez Powiat Miński.

Dzięki Waldemarowi Węglowskiemu i Eli Pieńkowskiej na uroczystości gościli znani aktorzy, Waldemar Obłoza i Marek Frąckowiak.

Spotkanie rozpoczęło się utrzymanym w jesiennej konwencji występem naszych Dzieci przygotowanym przez Jolantę Ostrowską i wspólnym wykonaniem piosenki Maryli Rodowicz „Remedium”.

Następnie obejrzeliśmy multimedialną projekcję uroczystych obchodów dziesięciolecia „Kubusia” przygotowaną przez Grażynę Jałochę. Dzięki niej mogliśmy zaprezentować szczegóły działalności „Kubusia” przybyłym Gościom oraz ponownie przeżyć wspaniałe chwile wspólnego świętowania naszej okrągłej rocznicy.

Z dumą możemy się pochwalić, że nasi Goście byli oczarowani ciepłym powitaniem
i występami Kubusiów, który określili, jako występ „pełen dobrej pozytywnej energii” Szczegółowo i chętnie odpowiadali na pytania Dzieci dotyczące ich pracy aktorskiej,
a następnie zaprosili wszystkich chętnych do wspólnych zajęć i warsztatów teatralnych,
do których zgłosili się między innymi Anitka, Natalka i Bartek.

Nasi Goście na pamiątkę wizyty w „Kubusiu” otrzymali własnoręcznie wykonane przez Dzieci jesienne bukiety oraz najważniejsze wyróżnienie „Kubusiów” - Medale „Serce za Serce”. Następnie odbyła się sesja fotograficzna z udziałem naszych Gości i Dzieci Jak zwykle nieocenionym fotografem była Sylwia Szeląg. Pogaduszki przy pieczonych kiełbaskach, ziemniakach, ciastkach i owocach zakończyły jesienne spotkanie w „Kubusiu”.

***

W ramach projektu „Szczęśliwa rodzina…” współfinansowanego przez Powiat Miński
od 1 września br. prowadzone są warsztaty edukacyjne, plastyczne, wokalno muzyczne, odbywają się także spotkania rodziców z terapeutami.

Prowadzone zajęcia i spotkania mają na celu integrację środowiska, wzajemne przekazywanie informacji i wsparcie psychiczne, ale przede wszystkim przyswajanie wiedzy przez naszych podopiecznych nie tylko w sposób tradycyjny.

-zapraszamy do galerii-


Kubusie w Licheniu

        8 października wczesnym rankiem cała nasza Kubusiowa rodzinka udała się na wycieczkę autokarową do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Wycieczka miała przede wszystkim charakter pielgrzymkowy, ale nie zabrakło też atrakcji turystycznych.

Wyprawę rozpoczęliśmy odmówionym w skupieniu różańcem w intencji naszych Dzieci i ich rodzin, Dzieci, które na zawsze odeszły z Kubusia - Ani, Andzi i Bartka, za zmarłych w naszych rodzinach oraz sponsorów. Śpiewaliśmy też pieśni ku czci Matki Bożej.

Pobyt w Licheniu rozpoczęliśmy uczestnictwem we Mszy Świętej w Bazylice w intencji naszych Dzieci i ich rodzin. Obok głośno wypowiadanych intencji każdy z nas miał swoje ciche intencje skrywane głęboko w sercu, które przybył przedstawić przed cudownym obrazem Matki Boskiej Licheńskiej, odsłoniętym na głównym ołtarzu w trakcie mszy. Następnie obeszliśmy ołtarz, wędrując drogą krzyżową.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej, największej bazyliki w Polsce, porównywalnej z największymi budowlami sakralnymi świata. Mieliśmy możliwość zobaczenia jej podziemi z tablicami sponsorów z całego świata, którzy wspomagali budowę. Oglądaliśmy Relikwie i tron, na którym siedział Papież
Jan Paweł II podczas wizyty w Licheniu. Z historią Bazyliki, ciekawostek z czasów budowy
a następnie istnienia, w sposób bardzo ciekawy zapoznała nas pani Przewodniczka, której jeszcze raz bardzo serdecznie za to dziękujemy :)

Co bardziej wytrzymali weszli też na wieżę widokową – punkt widokowy znajdujący
się na wysokości 31 piętra, aby podziwiać przez oszklony taras widokowy piękne ogrody okalające Bazylikę oraz panoramę Lichenia. Następnie ci, którzy jeszcze mieli na to siłę zwiedzili górę Golgota. Na trasie wiodącej od podnóża Golgoty aż na jej szczyt rozmieszczone są stacje Drogi krzyżowej. Obok nich znajdują się liczne groty i kaplice.

Pogoda nam dopisywała przez cały dzień :) Na pamiątkę zrobiliśmy zdjęcie grupowe przed piękną fontanną na głównym dziedzińcu przed Bazyliką.

Po atrakcjach związanych ze zwiedzaniem nabieraliśmy sił w Domu Pielgrzyma „Arka”. Naładowani duchowo i pozytywną energią, wróciliśmy późnym wieczorem do domów
i trudów dnia codziennego.

Kubusie składają bardzo serdeczne podziękowania grupie CARITAS z Halinowa, która wspomogła częściowo finansowo naszą wyprawę. Bez Waszej pomocy,
ten wyjazd by się nie udał :)

-zapraszamy do galerii-


„Szczęśliwa rodzina…”
   projekt współfinansowany przez POWIAT MIŃSKI.   

        Projekt skierowany do podopiecznych stowarzyszenia i ich rodzin.

ZW ramach projektu od 01.09.2013r. prowadzone są warsztaty edukacyjne (60 godz.), plastyczne (60) i wokalno muzyczne (48), odbywają się także spotkania rodziców z terapeutami. W październiku zaplanowano piknik rodzinny „Happy Family”, a na zakończenie projektu odbędzie się konkurs plastyczny i wystawa prac.

Prowadzone zajęcia i spotkania mają na celu integrację środowiska, wzajemne przekazywanie informacji i wsparcie psychiczne, ale przede wszystkim przyswajanie wiedzy przez naszych podopiecznych nie tylko w sposób tradycyjny.


ZAJĘCIA REHABILITACYJNE

        Dzięki środkom finansowym przekazanym już po raz kolejny przez COLGATE PALMOLIVE w Halinowie, od września wznowione zostały zajęcia rehabilitacyjne dla podopiecznych.

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę tygodnia.

Dyrekcji firmy COLGATE PALMOLIVE oraz pracownikom, którzy wspierają nas finansowo składamy serdeczne podziękowania za okazane serce, zaufanie i zrozumienie potrzeb naszych podopiecznych.

„Bo najpiękniej jest świadczyć dobrodziejstwa tym, którzy się nam odwdzięczyć nie mogą”

(Janusz Korczak)

DZIĘKUJEMY :o)        


01.09.2013r - ROK TERAPEUTYCZNY DLA PODOPIECZNYCH STOWARZYSZENIA UWAŻAMY ZA ROZPOCZĘTY :o)


 
1% Podatku
  • Przekaż 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia "KUBUŚ"
    w ten sposób wspierasz naszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

  •      KRS 0000173131

Darczyńcy

Dziękujemy