STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "KUBUŚ"

05-071 DŁUGA SZLACHECKA, UL.POPIEŁUSZKI 53, HALINÓW

 

Galeria Zdjęć

Aktualności roku szkolnego 2015/2016

W zdrowszym ciele, zdrowy duch...

        Od 01.03.2016r do 29.05.2016r stowarzyszenie realizuje zadanie publiczne pod tytułem "W zdrowszym ciele, zdrowy duch...".

Zadanie współfinansowane przez Urząd Gminy Halinów na kwotę 10 000,- zł.


Program rehabilitacyjny skierowany byl do dzieci i mlodziezy niepelnosprawnej i ich rodzin, podopiecznych Stowarzyszenia zamieszkalych na terenie gminy Halinów. W ramach realizacji projektu, celem którego byla min. – rehabilitacja ruchowa, motywowanie do wyjscia z domu, podniesienie ogólnej sprawnosci fizycznej. 17 podopiecznych uczestniczylo w 10 indywidualnych zajeciach rehabilitacyjnych dostosowanych do ich dysfunkcji i schorzen. Zajecia rehabilitacyjne prowadzone byly przez fizjoterapeutów w Centrum Rehabilitacji „Pod Debami”. Rodzice podopiecznych brali udzial w spotkaniach wspierajacych, prowadzonych przez rehabilitantów w ramach pracy wolontariackiej. Tematem spotkan bylo min. –„ Samodzielnosc dziecka, a jego deficyty ruchowe”, „Motywacja do cwiczen ruchowych
w aspekcie uzytecznosci spolecznej i zawodowej”.


04.02.2016r Tłusty czwartek na bogato

        „KUBUSIE w teatrze….”

W czwartek 04.02.2016r podopieczni stowarzyszenia „KUBUŚ” i ich rodzice uczestniczyli
w wycieczce do teatru BAJ na spektakl „Królowa śniegu” baśń A.Ch. Andersena. Celem wycieczki był kontakt naszych podopiecznych ze sztuką, kształtowanie prawidłowych zachowań w teatrze i wzmacnianie więzi. Wyjazd do teatru był prezentem mikołajkowym od przyjaciół ze Stowarzyszenia Motocyklowego GREMIUM Halinów, którzy przekazując darowiznę pokryli koszty związane z wycieczką.

Ale to nie był jeszcze koniec niespodzianek dla naszych „Kubusiów” , po powrocie do Halinowa uczestnicy wycieczki odwiedzili restaurację „Stacja Pizza” gdzie czekała słodka czwartkowa niespodzianka – lukrowane pyszne pączki podarowane przez p. Grażynę i Marka Grabowskich.

Za ten dzień pełen wrażeń i słodkich przyjemności w imieniu podopiecznych i ich rodziców pięknie dziękuje Stowarzyszeniu Motocyklowemu GREMIUM Halinów i firmie „MEGMA” - Zarząd Stowarzyszenia.

-zapraszamy do galerii-


Podziękowanie za 1%

        Serdeczne podziękowania dla Wszystkich darczyńców, przyjaciół i sympatyków
za przekazanie na nasze Stowarzyszenie 1% odpisu podatkowego za rok 2014.
Z tego tytułu otrzymaliśmy kwotę 21,397.74zł
        Dzięki Wam mogły być realizowane zajęcia rehabilitacyjne,organizacja turnusu rehabilitacyjnego, dofinansowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego oraz wycieczki edukacyjno- integracyjne dla niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia. Oprócz 1% otrzymujemy również wsparcie ze strony osób indywidualnych, lokalnych przedsiębiorców.
Miło nam poinformować, że wśród darczyńców znakomita większość to mieszkańcy naszej Gminy.
        Chcielibyśmy kontynuować naszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych ale zależy to od pozyskanych środków pieniężnych. Dlatego zwracamy się z prośbą - jeżeli nie wybraliście dotychczas Państwo organizacji, której chcielibyście przekazać 1% podatku w rozliczeniu podatkowym za rok 2015 - wybierzcie „KUBUSIA”.

Wszystkim darczyńcom, w imieniu naszych podopiecznych i ich rodziców, bardzo dziękuje Zarząd Stowarzyszenia Kubuś.

 
1% Podatku
  • Przekaż 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia "KUBUŚ"
    w ten sposób wspierasz naszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych

  •      KRS 0000173131

Darczyńcy

Dziękujemy